Faaliyetlerimiz
Foto Galeri
Uye Giris

ÜSKÜDAR GENÇLİK MERKEZİ SPOR SAĞLIK BİRİMİ

Üsküdar Gençlik merkezinde SPOR ve SAĞLIK BİRİMİ olarak görev almaktayız. Bu birimde öncelikli amacımız gençlerimizin beden sağlığıyla birlikte, kişisel gelişimlerini ve topluma olan sorumluluk bilincini hat safhaya çıkartmaktır. Bu kapsamda öncelikli hedefimiz olan gençlerimize birçok spor dalında çeşitli imkânlar sunmaktayız. Spor Biriminin içerisinde spor kulüplerimiz yer almaktadır.


Kulüplerimiz;

- Spor Kulübü
- İzcilik Kulübü
- Satranç Kulübü
- Doğa Sporları Kulübü
- Arama ve Kurtarma kulübü


Bu kulüplerde hedeflenen 13-25 yaş arası gençlerimizin aktif görev alarak kendi becerileriyle ve birliktelikleriyle elini taşın altına koyarak sosyal girişimlerde bulunmaları ve sonuç olarak çeşitli organizasyon ve faaliyetler düzenleyerek bunların içinde görev edinmeleridir. Bu sayede kendi kişisel ve sosyal gelişimlerine fayda sağlarken, aynı zamanda kendi yaş guruplarına önderlik ederek onlarında bu tür faaliyetlerden yararlanmasını sağlamaktır.


Ayrıca Gençlik merkezi bünyemizde Fitness salonu, Uzak Doğu sporları salonu, Masa Sporları ve Rekreasyon salonumuz bulunmaktadır. Bu salonlarda 13-25 yaş kategorisindeki gençler için spor dalları oluşturmuş bulunmaktayız.

Bunlar;

- Fitness
- Pilates 
- Karate-do
- Judo
- Masa Tenisi
- Bilardo
- Taekwando
- Kung-Fu
- Capoeira
- Satranç
- İzcilik ve Doğa Sporları

 

Yukarıdaki spor dallarında kendi alanında uzman hocalarımızla eğitimler verilmektedir. 13-25 yaş kategorisindeki gençler üye kaydı yaptırarak bu sporlardan yararlanabilmektedir.